NOVÝ ZÁKON a zriadenie CENTRÁLNEHO registra účtov.

NOVÝ ZÁKON a zriadenie CENTRÁLNEHO registra účtov.
Zákon je účinný od 1.mája 2022 a upravuje práva a povinnosti súvisiace s prevádzkou registra účtov. Úlohou centrálneho registra je dosiahnuť rýchly a jednoduchý spôsob ako získať informácie o majiteľoch či disponentoch účtov, bezpečnostných schránkach a konečných užívateľoch výhod.
 Bankám sa budú nahlasovať údaje, ktoré sa budú následne uchovávať po dobu 5 rokov. Tie budú povinné elektronicky zapisovať údaje do registra účtov a budú zodpovedné za ich správnosť a úplnosť.
Vznik centrálneho registra účtov je snaha bojovať proti korupcii, praniu špinavých peňazí a financovanie trestnej činnosti. Využitie dát z registra bude predpokladom pre zaistenie majetkov a výnosov z nelegálnych aktivít a zisťovanie daňových únikov. Aké údaje je potrebné poskytnúť nájdete na https://bit.ly/3LFbpB7.
Máte tip na tému, ktorá sa týka podnikateľov či občanov?
Kontaktujte nás  055/2850706, solaxrp@solaxrp.sk a my radi poradíme nielen Vám, ale aj našim verným fanúšikom na Facebooku a Instagrame.

Kontakt

Máte záujem o naše služby?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte nás kontaktovať cez kontaktný formulár alebo telefonicky. Tešíme sa na spoluprácu.

VYŽIADAŤ CENOVÚ PONUKU!